Mókus csoport

A csoportunkba járó gyermekek létszáma 8 fő, ebből 6 lány, 2 fiú. Biztosítjuk a gyermekek számára a nyugodt, szeretetteljes légkört, ezen felül színes, változatos tevékenységekkel, programokkal keltjük fel a kicsik érdeklődését. A jól szervezett napirend és a munkatársakkal való szoros együttműködés teszi lehetővé a gyermekek számára azt a fajta biztonságot, amelyet otthon a megszokott környezetük biztosít számukra. Szeretettel, odafigyeléssel, gondoskodással biztosítjuk mindezt számukra. A csoportban zajló események mindig jókedvre derítik a gyermekeket, ezáltal fejlődnek. Szabadon kipróbálhatnak különböző kreatív tevékenységeket, elsajátíthatnak különböző szociális készségeket, megtanulják az együttélés szabályait. Segítjük a gyermekeket beszédfejlődésük kialakulásában sok mondókázással, énekléssel, mesék olvasásával. Elősegítjük az óvodára való felkészülésüket. A gyermekekkel és a szülőkkel is szervezünk közös programokat, készülődünk az ünnepekre, ilyen volt a karácsonyi készülődés is. A szülőkkel adventi koszorúkat, a gyerekekkel és szüleikkel közösen mézeskalácsot sütöttünk. Születésnapokat és névnapokat megünnepeljük a csoportban. Farsangra fánkot sütünk, és mi is beöltözünk a gyerekekkel. Húsvétra tojást festünk, keresünk, a fiúk locsolkodnak. Anyák napjára és gyermeknapra is mindig lelkesen készülünk. A mindennapokban sokat festünk, rajzolunk, gyurmázunk a gyerekek nagy örömére.

Kisgyermeknevelő: Blága Annamária
Dajka: Nagy Marianna, Károlyiné Szécsi Judit