Ibolya csoport

Csoportunk a Hajdúszováti Óvoda és Mini Bölcsőde Hősök tere utcai telephelyén működik.  Jelenleg csoportunkban 26 gyermek jár, ebből 2 gyermek középső csoportos. A nemek aránya: 9 fiú és 17 lány. Legfontosabb feladatunknak tekintjük, az érzelmi biztonság, a nyugodt, kiegyensúlyozott, családias légkör megteremtése, ahol minden gyermek a saját ütemében fejlődhet és kibontakozhat személyisége. A szeretet, az együttérzés, a figyelmesség, a megbocsájtás jelen van a mindennapjainkban. A pozitív megerősítés módszerét alkalmazzuk. A napi tevékenységre jellemző a folyamatosság. Napközben lehetőségük van a gyermekeknek a szabad játékra, melyben ki élhetik kreativitásukat, fantáziájukat. Az ábrázolás, barkácsolás, ének-zene, mese, vers, mozgás kötetlen, illetve kötött részét képezik az általunk kezdeményezett tevékenységeknek. A környezeti tapasztalatok szerzésére, az ismeretek bővítésére: séták, kirándulások adnak lehetőséget. A gyermekek fejlődése érdekében fontosnak tartjuk a szülőkkel való együttműködést, amely a bizalomra és az őszinteségre épül. Munkákat összehangolva azon dolgozunk, hogy barátságos, családias légkört biztosítva elősegítsük a gyermekek képességeinek fejlesztését.

Óvodapedagógusok: Király Jánosné, Gyurina – Hidi Erika
Pedagógiai asszisztens: Petőné Biró Julia